Версія для друку

РАДІАЦІЙНИЙ ТА ХІМІЧНИЙ КОНТРОЛЬ

НАПРЯМ ПІДГОТОВКИ: 6.170201 «Цивільний захист»
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 5.17020102 «Радіаційний та хімічний контроль»
КВАЛІФІКАЦІЯ: 3439 «Інструктор з радіаційної та хімічної розвідки»

Проблеми природної та техногенної безпеки в даний час є дуже актуальними.

 1  2

 

Захист населення від загроз надзвичайних ситуацій у мирний час повинен здійснюватися в рамках комплексу взаємопов’язаних заходів і шляхом вирішення організаційних, технічних, економічних, інформаційних і правових завдань усіх учасників даного процесу.

Важливою ланкою в цій системі є об’єктивний радіаційний і хімічний вимірювальний контроль якості природних і промислових об’єктів, будівельних матеріалів, приміщень і корисних копалин, харчової продукції.

3

 

Правильне застосування радіоактивних речовин неможливе без постійного визначення складу та інтенсивності радіоактивного випромінювання.

В даний час виникла проблема забезпечення радіаційного контролю на атомних електростанціях України, контролю стану навколишнього середовища фахівцями, які мають професійну підготовку.

4

 

 

Однак, підготовкою молодших спеціалістів за спеціальністю 5.17020102 «Радіаційний та хімічний контроль» в Одеському регіоні не займається жоден з вищих навчальних закладів.

Також, як показує проведений фахівцями аналіз стану справ у цій сфері, сьогодні в південному регіоні України, зокрема в Одеській області, існує проблема забезпечення пунктів радіаційного та хімічного контролю висококваліфікованними фахівцями.

До керівництва академії та коледжу звернулися представники ряду підприємств регіону, таких як ДП «Одеська залізниця», ТОВ «Міжнародний Аеропорт Одеса», ДМС «Південна митниця», Одеська обласна санепідемстанція та ін., з пропозицією відкрити в коледжі академії підготовку молодших спеціалістів за спеціальності 5.17020102 «Радіаційний та хімічний контроль».

Коледж Одеської державної академії технічного регулювання та якості зараз має акредитований випробувальний центр по радіаційним і хімічним вимірюванням, сучасне обладнання, висококваліфікований педагогічний персонал і позитивні відгуки підприємств України та зарубіжних країн.

Кандидатами для набору на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст за спеціальністю 5.17020102 «Радіаційний та хімічний контроль» є випускники базової загальної середньої освіти – база 9 класів.

Відповідно до отриманої кваліфікації молодший спеціаліст здатний виконувати професійні роботи і може займати первинні посади:

 • 3119 Технік з аварійно-рятувальних робіт;
 • 3119 Черговий оперативний (загону, центрального командно, – диспетчерського пункту, оперативно – рятувальної служби цивільного захисту тощо);
 • 3439 Інструктор аварійно-рятувального (спеціального) підрозділу;
 • 3439 Інструктор з радіаційної та хімічної розвідки;
 • 3439 Інструктор газодимнозащітной служби.

 

Такі фахівці можуть працювати:

 • в територіальних органах державної метрологічної служби;
 • в метрологічних службах промислових підприємств та медичних установах;
 • з обслуговування спеціальних контрольно-вимірювальних приладів і автоматизованих вимірювальних систем;
 • на підприємствах, що здійснюють нагляд за станом навколишнього середовища;
 • в спеціалізованих лабораторіях екологічного контролю будівельних матеріалів, харчової продукції;
 • на підприємствах, які виконують роботи із забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення;
 • на електрогенеруючих підприємствах (гідроелектростанціях, атомних станціях);
 • на підприємствах з розробки та виробництва засобів електронної техніки;
 • на підприємствах, які займаються підбором, постачанням засобів вимірювальної техніки та їх інформаційної та сервісною підтримкою;
 • у випробувальних, діагностичних та сертифікаційних центрах.5

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, повідомте нам, виділивши потрібний текст і нажміть комбінацію клавіш Ctrl+Enter.

Повернутись на головну сторінку

Translate »

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: