Версія для друку

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 152 «МЕТРОЛОГІЯ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА»

Спеціалізація:

 • Радіотехнічні вимірювання;
 • Контроль та обслуговування апаратури мобільного зв’язку та мережі Інтернет

 

Радіотехнічні вимірювання є основою сучасних як технічних так і вимірювальних технологій і широко використовуються для оцінки якості різної продукції, яка містить електронні блоки.

Ця спеціальність, пов’язана з контролем та обслуговуванням апаратури мобільного зв’язку та мережі інтернет на сьогодні є надзвичайно актуальною та перспективною, і така тенденція буде зберігатися ще довго, адже майбутнє без якісного інтернету та мобільного зв’язку важко уявити собі сьогодні.

 

Випускники коледжу цих спеціалізацій вміють оцінювати якість виробленої і застосовуваної радіоелектронної техніки:

 • підсилювачів низьких (звукових) і високих частот, телевізійної техніки;
 • апаратури надвисоких частот, до якої входять і блоки супутникових систем зв’язку;
 • радіоприймальних і радіопередавальних пристроїв,
 • апаратуру мобільного зв’язку та мережі інтернет;
 • виконувати роботи, пов’язані з обслуговуванням автоматизованих вимірювальних систем.

Технік – метролог за фахом може працювати:

 • в територіальних органах державної метрологічної служби;
 • в метрологічних службах промислових підприємств та медичних установах;
 • обслуговувати контрольно-вимірювальні прилади і автоматизовані вимірювальні системи;
 • на підприємствах, що здійснюють нагляд за станом навколишнього середовища;
 • на електрогенеруючих підприємствах (гідроелектростанціях, атомних станціях);
 • на підприємствах з розробки та виробництва засобів радіоелектронної техніки;
 • на підприємствах, які займаються підбором, постачанням засобів вимірювальної техніки та їх інформаційної та сервісною підтримкою;
 • у випробувальних, діагностичних та сертифікаційних центрах
 • у центрах обслуговування апаратури мобільного зв’язку.

Для організації практичних і лабораторних занять за фахом створені лабораторії.

Лабораторії спеціальних дисциплін обладнані унікальним метрологічним обладнанням на рівні сучасних вимог для виконання метрологічних робіт.

Практична підготовка студентів проводиться в спеціалізованих лабораторіях коледжу а також на підприємствах і в організаціях Одеси, Одеської області, метрологічних підприємствах регіонів України , де студенти виконують програми технологічної та переддипломної практики.

Лабораторія «Пристрої радіотехніки»

У лабораторії вивчаються джерела електроживлення і підсилювачі, що застосовуються в медичній електронній апаратурі, радіотехнічних приладах, в передавальних, радіоприймальних і телевізійних пристроях, в електронних вузлах керування автомобілем, в мікрокомп’ютерній техніці і в космічному зв’язку керування. У лабораторії використовуються діючі стенди, виготовлені студентами гуртка технічної творчості.

Лабораторія «Радіоелектронні вимірювання»

У лабораторії використовується обладнання, яке застосовується для різних видів вимірювань. Вивчаються електронні осцилографи для спостереження електричних сигналів, прилади для контролю параметрів електронної техніки, діагностики радіо і телевізійної апаратури, медичної техніки.

Студенти освоюють методики повірки, метрологічної атестації, метою яких є визначення придатності досліджуваних ЗВТ до застосування. За результатами такої роботи складається документ, який технік-метролог повинен правильно оформити.

Лабораторія «Вимірювання на надвисоких частотах»

У наш час важко назвати галузь, де не застосовується техніка надвисоких частот (НВЧ). Навігація морських і повітряних суден, радіоастрономія, космічний радіозв’язок, телебачення і навіть приготування їжі в побуті – ось далеко не повний перелік застосування техніки НВЧ в наші дні.

Метою вивчення дисципліни є підготовка студентів в галузі радіотехніки в діапазоні НВЧ в такій мірі, щоб обирати необхідні НВЧ пристрої, вміти їх правильно використовувати, керувати ними, оцінювати правильність їх роботи.

Лабораторія «Вимірювання в імпульсної техніці»

Імпульсна техніка застосовується в багатьох галузях промисловості – в персональних комп’ютерах, цифровому телебаченні, мобільному зв’язку, системах передачі даних (наприклад, мережа Інтернет), побутовій електронній техніці.

Таким чином, теоретична та практична підготовка дозволяє випускникам коледжу працювати у вимірювальних, метрологічних, випробувальних лабораторіях підприємств, займатися обслуговуванням і ремонтом різної електронної техніки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, повідомте нам, виділивши потрібний текст і нажміть комбінацію клавіш Ctrl+Enter.

Повернутись на головну сторінку

Translate »

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: