Версія для друку

ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ І ТРАКТОРІВ

В даний час автомобіль вже немислимий без комплексної системи управління двигуном, бортової інформаційної системи контролю та діагностики, систем безпеки, що робить його надійним і комфортним.

Наші випускники – висококваліфіковані фахівці для сервісного і технічного обслуговування електрообладнання транспортних засобів!

Спеціальність «Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів» створена в 2005 році на базі коледжу стандартизації, метрології та сертифікації і є основною в галузі обслуговування автомобілів.

За період навчання студенти спеціальності «Обслуговування та ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів» вивчають спеціальні дисципліни:

  • Електрообладнання автомобілів і тракторів;

  • Двигуни автомобілів і тракторів;

  • Правила дорожнього руху;

  • Технічне обслуговування, діагностика і ремонт електрообладнання автомобілів і тракторів;

  • Безпеку руху;

  • Діагностика автомобілів;

  • Будова і ремонт електронних приладів автомобіля;

  • Будова і експлуатація автомобілів і тракторів;

  • Електроенергетика та електропостачання автомобілів і тракторів.

1

Для організації практичних і лабораторних занять за фахом створені лабораторії: будова та експлуатація автомобілів і тракторів; електропостачання та електрообладнання автомобілів і тракторів. Лабораторії обладнані діючими стендами, макетами і сучасними обладнанням, необхідним для проведення ремонтних і діагностичних робіт. В лабораторіях виконується перевірка електричних та електронних пристроїв електрообладнання автомобілів.

У навчальному процесі широко використовується обчислювальна та мультимедійна техніка. Лекції доповнюються відеоматеріалами, презентаціями, слайдами та електронними плакатами.

Для вдосконалення професійних умінь і навичок за фахом, закріплення, розширення та систематизації знань, придбання практичного досвіду під час навчання студенти проходять три види практик: учбова (2 курс); технологічна (3 курс); переддипломна (4 курс).

Учбова практика проводиться в електромонтажній і слюсарно-механічній майстернях коледжу.

Переддипломна та технологічна практика студентів здійснюється на підприємствах «ТОТУС», «Одеський автоцентр КАМАЗ», «Авто-Юг» та на іншіх автотранспортних підприємствах та станціях технічного обслуговування автомобілів міста та області, які мають сучасні стенди, обладнання та прилади для діагностики електроустаткування електронних систем автомобілів.

Під час навчання студенти виконують дипломні роботи з практичним виконанням лабораторних стендів.

2

На спеціальності створений гурток технічної творчості. Студенти представляють свої творчі роботи на щорічних студентських конференціях з актуальних, у сфері обраної спеціальності, темах, проводять екскурсії на провідні підприємства Одеського регіону з продажу, виробництва та ремонту автомобілів, виставочні центри та ін.

Після закінчення навчання випускникам спеціальності присвоюється кваліфікація молодшого спеціаліста техніка – електромеханіка, підготовленого для професійної діяльності з сервісного обслуговування автомобілів на державних і приватних підприємствах.

Молодші спеціалісти зі спеціальності «Обслуговування та ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів» призначені для роботи на підприємствах, які експлуатують автотракторну техніку, автотранспортних підприємствах, сервісних станціях та пунктах технічного обслуговування автомобілів і тракторів, сільськогосподарських підприємствах, машинно-тракторних станціях, на промислових підприємствах в автотранспортних цехах та на СТО, в проектних відділах, автотранспортних та автомобілебудівельних заводах, а також науково-дослідних інститутах відповідної галузі промисловості.

Молодший спеціаліст – технік-електромеханік також може створювати приватні вузькоспеціалізовані ремонтні майстерні.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, повідомте нам, виділивши потрібний текст і нажміть комбінацію клавіш Ctrl+Enter.

Повернутись на головну сторінку

Translate »

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: