Версія для друку

Міжнародним енергетичним агентством проведено черговий тренінг по енергоефективності

07.07.2017

З 12 по 16 червня 2017 року в Парижі вже втретє пройшов тренінг з енергоефективності для країн, що розвиваються. Цього року у заході взяли участь понад 130 державних чиновників, громадських діячів та експертів з більш ніж 45 країн.

Навчальна програма підготовлена ​​і проводитися Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) і є ключовим елементом програми «Енергоефективність в країнах з економікою, що розвивається» (E4), яка з початку 2014 року обслуговує країни, що розвиваються в їх зусиллях по розширенню і використанню переваг енергоефективності.

Протягом п’яти днів учасники мали можливість всебічно вивчити питання енергоефективності та її важливої ​​ролі в задоволенні зростаючого попиту на енергоресурси в країнах з економікою, що розвивається. Ознайомитися з найкращими практиками, обговорити шляхи формування політик, розробки правил і стандартів з енергоефективності за чотирма напрямками, а саме – будівництво будівель, освітлення та обладнання, промисловість, транспорт.

На відкритті заходу з доповідями про досвід по розробці та імплементації політик в сфері енергоефективності в своїх країнах виступили Посли Японії, Італії, Великобританії та Індії.

Учасники тренінгу змогли отримати знання від провідних експертів МЕА, Європейської комісії, Організації Об’єднаних Націй, Світового банку і Європейського банку реконструкції та розвитку.

Акцент на енергоефективності є важливою частиною політики МЕА щодо розширення зв’язків з економіками, що розвиваються і критичної основою політики модернізації, яка була задекларована в 2015 році. Вона включає в себе відкриття дверей для таких економік, що розвиваються, як Китай, Індія, Індонезія, Україна та інші, а також є основою для просування екологічно чистих енергетичних технологій і енергоефективності. Саме для популяризації та просування цієї теми МЕА створила глобальний центр з питань енергоефективності.

У 2017 році МЕА планує провести ще три подібних тренінгу в Сінгапурі, Грузії і Ріо-де-Жанейро, забезпечивши, тим самим, навчання для більш ніж 500 чоловік з 70 країн. У планах організаторів тренінгів є формування глобального експертного співтовариства, підтримуваного МЕА, шляхом створення нової онлайн-платформи для підтримки постійної комунікації з учасниками тренінгів.

Вивчення досвіду інших країн і передача знань по успішним практикам і політикам в галузі енергоефективності мають вирішальне значення для досягнення переходу до сталого розвитку енергетики. Частка глобального використання енергетики, яка покривається обов’язковими стандартами ефективності для транспортних засобів, обладнання, промисловості і будівель зросла приблизно до 30% у 2015 році, в порівнянні з 10% в 2000 році.

Одним з учасників тренінгу був Олег Цільвік, виконавчий директор Міжнародної академії стандартизації (МАС), доцент Одеської державної академії технічного регулювання та якості. З кінця 2015 року МАС, в рамках договору з Програмою ООН з навколишнього середовища, реалізує в Україні проект Глобальної ініціативи щодо економії палива (GFEI) одним з партнерів якого виступає МЕА. Метою даного проекту є скорочення викидів від легкових автомобілів і зниження їх негативного впливу на екологію.

До відома: Глобальна ініціатива по економії палива [Global Fuel Economy Initiative, GFEI] запущено 4 березня 2009 р Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP) за участю Міжнародного енергетичного агентства (IEA), Міжнародного транспортного форуму (ITF), Фонду міжнародної автомобільної федерації (FIA Foundation), Міжнародної ради з екологічно чистого транспорту (ICCT) та Інституту транспортних досліджень UC Davis (IST). Проект спрямований на прискорення процесів масштабного скорочення викидів парникових газів і споживання нафти шляхом більш ефективної економії автомобільного палива в умовах швидко зростаючого світового парку транспортних засобів.

Прес-служба МАС

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, повідомте нам, виділивши потрібний текст і нажміть комбінацію клавіш Ctrl+Enter.

Повернутись на головну сторінку

Translate »

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: